Yeni Bir Üyelik Oluşturun
ya da

Kadın Güneş Gözlükleri

 Göz sağlığını korumak istiyorsanız güneş gözlüğü alırken hassas davranmamız gerekmektedir. Eğer numaralı gözlük kullanıyorsanız güneş gözlüğü almadan önce doktorunuza başvurmanızda fayda olacaktır. Kadın güneş gözlükleri alırken ilk adım olarak alacağınız gözlüğün filtresine bakmanız gerekmektedir. Uv ışınlarına karşı yeterli korumayı sağladığından emin olunmalıdır.

            Sağlık Bakanlığından sertifikalı gözlükleri tercih etmek göz sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. İkinci adım olarak büyüklüğünü doğru belirlemeyi söyleyebiliriz. Taktığınız zaman kenarlarında boşluk kalmayan, gözlerinizin tamamını kaplayan gözlükleri seçmeniz gerekmektedir. Üçüncü adım yüz şeklinizi değerlendirmek olacaktır. Kare suratlar için hafif yuvarlak ve kavisli, üçgen suratlar için büyük ve köşeli, yuvarlak suratlar için köşeli ve küçük ve uzun suratlar içinde enli çerçeveler ideal bir seçim olmaktadır.

            Suratınız oval ise gözü tamamen kaplayacak büyüklükteki çerçeveler daha uygun olmaktadır. Bir diğer adım çerçeve malzemesini seçmektir. Gözlük çerçevenizin kemik mi metal mi olacağına karar vermektir. Eğer bünyeniz alerjik ise kemik çerçeveleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Beşinci adım güneş gözlüğünü aydınlık bir yerde denemek hatta mümkünse gözlüğü takıp güneşe çıkmak seçimde büyük fayda sağlamaktadır.

            Son adım olarak kadın güneş gözlükleri öncelikli olarak gözlük satan yetkili yerlerden alınmalıdır. Güneş gözlüğünün uv ışınlarının genel olarak %50 ile %70 ini süzmesi gerekmektedir. Eğer karda ya da çok ışıklı ortamlarda kullanılacaksa bu oran %95 ile %99’lara kadar artabilmektedir.

            Güneş gözlüğü camlarının özellikleri marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. Uv koruması bir gözlükteki en önemli özelliklerden bir tanesidir. Uv ışınları güneşten süzülen zararlı ışınlardan biridir. Güneş gözlüğü alırken mağazaları tercih etmek bu açıdan faydalı olmaktadır. Kadın güneş gözlükleri olarak mağazalarda satılan bütün gözlüklerde uv koruması bulunmaktadır. Gözde kuruma ve güneşten süzülen zararlı ışınlarının göze zarar vermemesi gibi faktörleri ancak bu şekilde engellemek mümkün olmaktadır. Cam kalitesi bu anlamda çok önemlidir.

5683 Ürün Listeleniyor

√ Filtrele

5683 Ürün Listeleniyor