Yeni Bir Üyelik Oluşturun
ya da

UV Filtre Ne Demek? UV Koruma?

    UV Işığı hem cilt hem gözlerinize zarar verebilir - ve sadece güneş parlarken de değil. Bu nedenle hem güneş gözlüğü camları hem normal gözlük camlarında gözlerinizi UV radyasyona karşı etkin bir şekilde korumak için 400 nm1 değerine kadar korumalı özel bir UV filtresi vardır. Ancak güneş gözlüklerinde UV koruması parlama korumasıyla karıştırılmamalıdır: bir UV filtresi olmayan güneş gözlükleri bile güneş ışığı şiddetini azaltır ve böylece parlama koruması sağlar.

    Ancak bu sadece parlaklığı azaltır ve UV radyasyonu seviyesini azaltmaz. UV ışınları yine içeri girer ve güneş gözlüğü olmayan durumdan daha da fazla hasar oluşturabilir. Koyu renk gözlük camları gözbebeğinin büyüyüp daha fazla UV ışığının girmesine yol açar. Bu nedenle sadece parlama, yansımalar ve zararlı UV radyasyonuna karşı optimum koruma sağlayan güneş gözlüğü camları satın aldığınızdan emin olun.

    Gözlük camları satın alırken daima 400 nm1 değerine kadar UV koruması sağladıklarını kontrol edin. Satıcı size güneş gözlüğü camlarının sağladığı koruma seviyesi hakkında bilgi veremiyorsa veya emin değilse onları almamanız gerekir.