Yeni Bir Üyelik Oluşturun
ya da

Warilux Uzak Yakın Bir arada Camlar

Progresif Uzak Yakın Bir Arada  camları kimler kullanmalıdır?

40 yaşın üzerinde yakın görme problemi olan herkes kullanmalıdır.

Niçin kullanmalıdır?

Çünkü uzak ve yakın gözlüğü ayrı ayrı aldığımızda sadece kitap v.s. okuma ile uzak görüş problemimizi halletmiş oluruz halbuki varilux uzak yakın bir arada camlar ile bilgisayar, cep telefonu, araç kadranı, yemek masası, oyun masası gibi alanlarıda (orta alan) net görebiliriz ve tek gözlük kullanmış oluruz. Ayrı ayrı iki gözlük taşımaktan kurtuluruz gözlüğümüz takıp çıkarmaktan dolayı yıpranmaz. Unutma gibi problemimiz olmaz sürekli yüzümüzde olacağı için camlarımızda çabuk çizilmez.

Progresif Uzak Yakın Bir Arada camların fiyatları her yerde çok farklılık göstermektedir. Acaba niçin?

Çünkü progresif camların birçok türevi vardır görüş kapasitesi ve camın kalitesine göre çok fazla seçenekleri vardır o yüzden her kişiye ve her göz kusuruna göre ayrı bir çözüm içeren çeşidi olduğundan fiyatlarıda çok fazla değişken olabilmektedir. Geniş kanallı dar kanallı ve kişiye özel üretilen kanal yapıları mevcuttur. Bilgisayar başında çalışanların kesinlikle progresif cam kullanmalarını tavsiye ederim. Marka Adası Optik olarak sağladığımız fiyat avantajları ile bütçenize uygun bir uzak yakın bir arada cama sahip olmanız sizi ekonomik olarak zorlamayacaktı.

Avrupa da progresif cam kullanma oranı %48 olmasına karşı Türkiye’de bu oran %3,5 dur ve bu çok düşük bir orandır. Bu camlar çok pahalı mıdır?

Evet bu camlar tek odaklı camlara göre pahalı camlardır ancak şunu düşünürsek iyi olur zamanımızda her işimizi gözümüz ile halletmekteyiz bilgisayar, cep telefonu, araba, kitap, gazete vs. En çok çalışan organımız artık gözdür ve ona yatırım yapmak zorundayız.

Progresif camlarla ilgili halk arasında çok kötü bir kullanamazsınız dedikodusu var gerçekten bu camın kullanılması zor mudur?

Hayır aksine bu cam inanılmaz derecede sizi mutlu edebilecek bir üründür.Düşünsenize tek cam ile her şeyi rahat görebilmek ne kadar büyük bir konfor oluşturmaktadır. Fakat bu camların odak ölçülerinin alınması çok hassas bir tecrübe gerektirmektedir zaten doktor arkadaşlarda muayene esnasında hastanın meslek grubunu dikkate alıp ona göre reçete yazmaktadır. Biz Marka Adası Optik olarak bu tür olumsuz düşünceleri ortadan kaldırmak için yeni kullanacak müşterilerimizin;  Son teknoloji cihazlar ile kişisel göz odak ve ölçümleri alarak, uzak yakın bir arada camlarının kişinin kendi göz değerlerine göre üretilmesini sağlıyoruz. Kişinin kendi verilerine göre üretilen uzak yakın bir arada camlarda, hassas  bir montajlama yaparak, kusursuz görüş için en önemli 4 unsur olan, doğru reçete, doğru cam, doğru odaklama ve doğru montaj ile konforlu bir görüşün niteliklerini tamamlamış oluyoruz. 


Progresif uzak yakın bir arada camlarda garanti var mı ? 

 Warilux uzak yakın bir arada camlarda yada tek odaklı dediğimiz sadece uzak ya da sadece yakın camlarda olmak üzere Dünyada ve Türkiye 'de hiçbir cam da garanti yoktur. Ancak Marka Adası Optik olarak Essilor ve Anadolu Sigorta ile yaptığımız işbirliği ile, Marka Adası Optik Mağazalarından alacağınız uzak yakın bir arada camlar ya da tek odaklı essilör camlar 1 yıl boyunca kırılma, çalınma ve çizilmeye karşı ücretsiz olarak sigortalanır, bu sayede normal bir gözlüğe göre iyi paralar ödediğiniz uzak yakın bir arada camlarınızın başına birşey geldiğinde Marka Adası Optik güvencesi sayesinde ücretsiz olarak camlarınız yeniden üretilir. 

Opt. Dilek SARVANLIOĞLU